2025 Astroloji

2025 Burç Yorumları ve Genel Durum

2025 yılı geçtiğimiz yıllara nazaran çok daha farklı bir kurgusal enerjiye sahip olacağını söyleyebilirim. 2023 yılında başlayan bu faz aynı zamanda dünya kurgusunu dönüştüren en önemli geçişlere de ev sahipliği yapacak. Yılın başında yengeç burcundaki mars retrosu aile ve yuvaya ait temaları zorlu bir testten geçirecek. Haziran ayına kadar olan dönemde ise Neptün ve Satürn koç burcuna ilk geçişlerini yapacaklar fakat yıl içinde Retro dönemlerinde balık burcuna geri dönecekler. Bu geçiş hayata bakış açısını hem daha kişisel bir noktaya çekecek hem de kurgusal planları ego ile besleyecek. Bu anlamda insanların tahammülleri düşecek iletişim ve paylaşımları da azalabilecektir. Bununla birlikte yıl içinde ikizler ve yengeç burcunda konumlanan Jüpiter çözüm bulmayı ve aile temasını pozitif yönde yukarı çekecektir.  

2025 Simyada Açık Bilgi Keşiş yılı

Simyanın altıncı aşaması olan açık bilgi, arka planda kalan her şeyin kendisini ortaya çıkarmaya çalışacağını işaret eder. Planlar, konuşulanlar ve yapılan her şey arınmak adına insanların saklamaya çalışmasına rağmen açığa çıkmaya çalışırlar. Kurgusal olarak hayat planı durma ve değerlendirme enerjisine dönüşmüş olur. Bu nokta aynı zamanda keşiş enerjisini içerir. Kendi hayatımıza ait keşifler artık daha açık bir hale gelir. Bu yüzden farkındalığımızı yükseltmek, kurgumuzda açık hale gelen bilgiyi görebilmekle ilgilidir.

2025 yılı için uygun evlenme tarihleri

2025 yılı görünümlerinde Şubat, Mart, Mayıs ve Kasım ayları şanslı görünmektedir.

2025 yılının şanslı burçları İkizler ve Yengeçler olacaktır.

26 Mayıs 2024 te ikizlere geçen Jüpiter 10 Haziran 2025 te de yengeç burcuna geçmiş olacak. Bu yüzden iletişim ve ailevi meselelerde gündem hızla değişecek ve şanslı alanlar görülebilecektir. Problemlerimizi çözmek ve yaşam alanlarımızı iyileştirmek adına şansımızı iyi kullanamaya çalışmalıyız.


2025 BURÇ YORUMLARI

KOÇ

Kişisel meselelerde değişim ve hayat planlarında güçlü dirençler ile birlikte gelişim süreçleri başlayabilir. Bununla birlikte ruhsal dünyalarında başlayacak olan dönüşüm de buna eşlik edecektir. Maddi alanda yaşadıkları değişim bu yıl kendisini tamamlamaya daha yakın olacaktır. Ayrıca ev ve yuvaya ait konularda yeni açılımlar ve yeni gündemler de bu yıla denk gelecektir.

BOĞA

Özellikle ruhsal yönden kendi dönüşümlerinin başlayacağı bir yıldalar bu noktada gelişecek dirençlere dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu zamana kadar onları rahatsız etmeyen konular bu dönemde rahatsız etmeye başlayabilir. Hayatlarındaki değişim süreci kendini tamamlamak üzeredir. İletişim ve sosyal ilişkiler konusunda daha başarılı olabilirler.

İKİZLER

Bu yıl sosyal hayatlarında zorlu sınavlara maruz kalabilirler. Hem yaşayacakları olaylarda hem de ruhsal alanlarda önemli noktalar belirecektir. Kendi dönüşümlerinde bir dönemi kapamak üzereler. Maddi açıdan ise ele geçecek fırsatlara dikkat etmeleri gerekmektedir.

YENGEÇ

Kariyerleriyle ilgili durumları en baştan gözden geçirmeleri gereken bir yıl olacaktır. Bu konudaki gelişmeler ilk etapta biraz sert olsa da daha sonra işin içindeki faydalar ortaya çıkacaktır. Arkadaş çevreleri değişim sürecini tamamlayacaktır. Aynı zamanda bu yıl onların yaşayacakları şanslı dönemleri kapsayacaktır.

ASLAN

Hayat felsefelerinde ve ruhsal dünyalarında pek çok değişime şahit olabilirler. Moral ve motivasyonlarını çok daha kolay yakalayabilecekleri bir yıldalar da diyebiliriz. Sosyal çevrelerinde ise değişimin başlayacağı uzun bir yol kendilerine görünmektedir. Seyahatler ve eğitim hayatları bakımından da farklı şartlar ve imkânlar ortaya çıkacaktır.    

BAŞAK

İç dünyalarında farklı kapıların açılacağı ve aynı zamanda ruhsal dünyalarında keşifler yapacakları bir yılda olacaklar. İnsan ilişkilerinde yaşadıkları olumsuz haller ve dirençler bu yıl azalarak pozitife dönecektir. Bununla birlikte kariyer hayatlarında dönüşüm yaşayacakları bir sürece de başlamış olacaklar.

TERAZİ

Ortaklıklarında, ticari yaşamlarında ve evliliklerinde yeni bir döngüyle karşı karşıya kalacakları bir yıldalar. Bu konudaki hayat sınavlarına dikkat etmeleri gerekmektedir. İş hayatlarının değişimleri ile ilgili başlayacak yeni dönemi ise olgunluk ve uyum içinde kalarak karşılamaları gerekmektedir.

AKREP

Sağlıklarına ve rutin hayatlarındaki akışa dikkat etmeleri gerekir. Bu yıl sağlık ilgili verecekleri sınavları çetin geçebilir. Bu yönde gösterecekleri sabırda önemli olacaktır. Sürpriz olaylar, düzensiz gelirler ve hukuksal konularda önemli gelişmeler yaşayabilirler. Eğitimlerine ve hayatlarına yön verebilmeleri açısından ise talihleri açık olacaktır.

YAY

Talih, aşk ve çocuk konularında hayat sınavlarına maruz kalabilirler. Bu yöndeki kararlarına dikkat etmeleri gerekir. Bu yıl dengesiz bir enerjiyi yönetmeleri onlar için oldukça önemli görünmektedir. İkili ilişkilerinde ve evlilik hayatlarında değişim geçirecekleri dönem bu yıl ile birlikte başlamış olacaktır. Ruhsal gelişimleri açısından verimli bir yıl olabilir.  

OĞLAK

Aile ve yuvayla ilgili ortaya çıkacak yeni konulara adapte olmaya çalışmaları gerekmektedir. Ortaya çıkacak olan rutine dair değişimleri takip etmeli ve uyum sağlamalıdır. Aynı zamanda önemsiz görünen sağlık sorunlarına da dikkat etmelidir. Ortaklık konularında ve evlilikle ilgili konularda talihin değişeceği bir yolda bu yıl içinde görünmektedir.  

KOVA

İletişim ve ortaya çıkan sorunlara dair kalıcı hayat dersleri almaları söz konusu olabilir. Kendilerini yanılmalardan ve yanıltıcı olan hayallerden korumaları önemlidir. Bununla birlikte hayatlarında zamanlamaya da dikkat etmeleri gerekir. Bu yıl hem densizlikle hem de talihlerinin başka bir yöne ilerlemesiyle karşılaşabilirler. Sağlıkları ve günlük yaşamlarındaki performanslarında iyileşme süreci yaşayarak dengeye geleceklerdir.

BALIK

Ekonomik açıdan pek çok teste maruz kaldıktan sonra değişim geçirecekleri bir döneme başlıyorlar. Bu dönemde sabit gelirlerine ve yatırımlarına daha çok odaklanabilirler. Ev hayatlarında ve yuvaya ait konularda dönüşümlerinin başlangıç yılı olacak diyebiliriz. Bu yüzden bu alanda gelecek dirençlere ilk etapta dikkat etmeliler. Talihlerinde ve aşk hayatlarında şanslı bir yıldalar. Hayat dengesini kurmak bu yıl daha kolay olabilir.

2025 Güneş Tutulmaları

29 Mart 2025 Koç Burcu

21 Eylül 2025 Başak burcu

2025 Ay Tutulmaları

14 Mart 2025 Başak Burcu

07 Eylül 2025 Balık Burcu

“Yazıların Tüm Hakları Saklıdır”

2025 burç yorumları ve astrolojisi

Murat KOYUN