Tutulmalar Takvimi

ay ve güneş tutulması astroloji, burçlar, doğum haritası, horoscope, yıldız haritası

25 Ekim 2022 Güneş Tutulması Akrep burcu

Türkiye den gözlemlenebilecek olan akrep burcundaki güneş tutulması hiç şüphesiz bu yılın en önemli gök olayı olacak. Etkisini çok daha yakından hissedeceğimiz tutulmanın ülkemize olan etkisi de bu kez sınırlı kalmayacak. Bu yüzden kendisine has kırılma alanları yaratabilir. Kişisel hayatlarımızda her türlü ani gelişmeye karşı tedbirli ve soğukkanlı olmak gerekir. Ayrıca ekonomi ve sosyal çevre ekseninde gelişecek olan gelişmelerde gündem olacaktır. Finansal kaynaklardaki dengesizlik ve politik anomalilerde söz konusu diyebilirim. Bununla birlikte kararların netleşmesi ve yapılması gerekenlerin daha belirgin bir hale gelmesi, kalıplaşmış sorunların çözümünde etkili olacaktır. Hayat mücadelesindeki haklılıkların ortaya çıkması da diğer bir yansıması olacak. Ülkemizin kendi örüntüsündeki özellikten dolayı deprem ve sel gibi bazı doğa olaylarının tetiklenmesi mümkün olabilir. Dünyada ise süregelen olayların faz değiştirerek devam edeceğini görebiliriz. Koç, boğa, ikizler, terazi, akrep, oğlak ve kova burçları tutulma etkileşimi içerisinde kalıyor olacaklar.  

08 Kasım 2022 Ay Tutulması Boğa Burcu

Bu yılın son tutulması boğa burcunda gerçekleşen ay tutulması olacak. Tutulma ekseninde yine akrep ve boğa aksının çalıştığını göreceğiz. Buda hem maddi hem de manevi dönüşüm şartlarını sarsmaya devam edecek. Bu tutulmada özellikle ikizlerde devam eden mars retrosu maalesef özellikle iletişim ve problem çözümlerini negatif etkileyecek güçte. Ayrıca içsel gelişim mekanizmalarında negatif manipülasyon oranı da hızla artıyor. Yine tutulmaya eşlik eden Uranüs – Satürn ve Güneş – Satürn arasındaki sert açılar hayatımız üzerinde artmış olan baskıların giderek kırılmalara ve yeni kararlar almamıza sebep olacak nitelikte görünmektedir. Kova, balık, boğa, ikizler ve akrep burçları etkileşimlerin merkezinde oldukları için dikkatli olmaları gerekmektedir.  

30 Nisan 2022 Güneş Tutulması Boğa Burcu

 Bu yıl tutulma eksenleri boğa ve akrep burcuna geçiyor. Bu yüzden sabit değerlerimizdeki değişime ve sürpriz durumlara dikkat etmemiz gerekecek. Kişisel plandaki dönüşümlerimizin ekseni de buna bağlı olarak değişecek ve hayatımızdaki konuların farklı boyutlarını görmeye başlayacağız. Tutulma anı görünümünde balık burucunda ki yoğunluk daha çok içsel olan meselelerimize etki edecektir. Bu noktada destek açılarının olması heves ve ilham kaynaklarımızın artışını sağlayacakta diyebiliriz. Yine özellikle kişisel plandaki ekonomik gelişmelerde ilerleme sağlayacak fırsatlar ortaya çıkabilir. Kariyer ve rutin planda yaptığımız işlerde tutulmadan sonra daha ön planda olacak diyebiliriz. Toprak elementi olan burçlar (boğa, başak ve oğlak) tutulma da daha çok etkileşim içinde olacaklar.

16 Mayıs 2022 Ay Tutulması Akrep Burcu

Yılın ikinci tutulması akrep burcunda gerçekleşecek olan ay tutulması olacak. Tutulma ekseni koç burcundaki gezegen dizilimi yüzünden kişisel plandaki hedeflerimizin fazlasıyla hareketleneceğini söylüyor. Bununla birlikte sürprizlerin, hukuksal olayların, sonlanmaların ve ruhsal gelişimle ilgili konuların da kurgusal hareketleri hızlanacaktır. 2022 yılının ilk yarısındaki tutulmalar hayatımızı ilerleme yönünden destekleyecek. Tabi ki zorlayacağı noktalarda var. İletişim, sosyal hayat ve teknoloji kullanımıyla ilgili görünümler sorunlu olacak alanları vurgulayacak. Önceki tutulma ile birlikte toprak ve su elementleri baskın hale gelirken başarı ve duygusal dünyamıza ait temaların artışına sebep olacaktır. 

2022 Güneş Tutulmaları

30 Nisan 2022 Boğa Burcu

25 Ekim 2022 Akrep burcu

2022 Ay Tutulmaları

16 Mayıs 2022 Akrep Burcu

08 Kasım 2022 Boğa Burcu

19 Kasım 2021 Ay Tutulması Boğa Burcu

Bu yılın ikinci ay tutulması boğa burcunda ve son derece yüksek bir enerji ile gerçekleşiyor olacak. Gökyüzündeki kaotik görünüm pek çok sabiti yerinden oynatacak güçte. Akrep burcunda bulunan güneşin konumu gizli kapaklı kalmış konuları ortaya çıkarmaya hazırlanıyor diyebiliriz. Çok ilginç bir dönem olacağını belirtmekte fayda var. Olumlu ve olumsuz pek çok konu kendi arsında yüzlerce bağlantı kurarak çıkacak karşımıza. Ekonomik alanda hızlanma gözlenebilir. Sosyal alanda gerilim, teknolojiden uzaklaşma ve ruhsal alanda maneviyata yönelme gibi durumlar belirgin görülebilir. Boğa, akrep, oğlak, kova ve balık en çok etkilenen burçlar arasında. Bu tutulma aynı zamanda eskiye dair bir temizlenme işlemi de başlatabilir. Güçlü bir ay tutulması ve kurguyla olan dansını net bir şekilde hayatın içinde hissedebileceğiz.

 04 Aralık 2021 Güneş Tutulması Yay burcu

Yılın son güneş tutulması pozitif görünümlü bir tutulma ve yılı bu tutulma ile sonlandırıyoruz. Tutulmanın konumu eğitim, hayat görüşümüz, seyahatler ve dış ilişkilerimizi etkileyerek yön vermeye çalışacak. Ona eşlik eden etkileşimlere baktığımızda ise finans ve içsel meselelerin zaman içerisinde artan bir ölçüde aktifleşmesini gözlemleyebiliriz. ilk etapta dengesiz bir kurgusal yapıyla karşı karşıya kalmışken bu tutulma ile daha stabil şartları görebiliyor olacağız. Bununla birlikte marsın akrepte devam eden transiti ani gelişebilecek olan pek çok durumu hayatımıza dahil edebilir pozisyonda olacak. Önceki dönemlerde alınan kararların dünya üzerindeki olumlu ve olumsuz etkilerinin daha baskın bir örüntü oluşturmasını da bekleyebiliriz.

26 Mayıs 2021 Ay Tutulması Yay Burcu

Yay burcunda meydana gelen tutulmalardan aldığımız etkileşim bu yılla birlikte son buluyor ama bu yılda bizleri hayatımızın sabit değerleri noktasında oldukça yoğun bir şekilde etkileyecek diyebiliriz. Mayısta yaşayacağımız bu yılın ilk ay tutulması iletişimi ve iç dünyamızı da sert bir şekilde vuracak ve bizi hassas olduğumuz noktalardan zorlayacak. Aynı zamanda iletişim konusunda da bir takım yanlışlıklar ve tıkanıklıklar da söz konusu olacaktır. Bu durum toplumdaki sosyolojik ilişkileri de etkileyebilir. Ayrıca uluslararası konuların yoğunlaşmasını da sağlayacaktır. Eğitim ve seyahatlerde yine en çok hareketlenecek ve direnç gösterecek konular arasında. Yaylar, balıklar, boğalar ve ikizler bu dönemi daha dikkatli geçirmeleri gerekiyor. Diğer taraftan 10 haziranda gerçekleşecek olan güneş tutulması ise bu tutulmada etkilenen konuların genişlemesi yönünde bir etkiye sahip. Bu yüzden hem tutulma hem de tutulma menzili safhalarında hayat akışımızdaki muhtemel dalgalanmaları iyi yönetmek gerekiyor.  

10 Haziran 2021 Güneş Tutulması İkizler Burcu

Yılın ilk güneş tutulması ikizler burcunda gerçekleşiyor. Bu yüzden fikirlerimiz, anlaşmalarımız, kısa mesafe seyahatlerimiz, kardeş ilişkilerimiz ya da problem çözümlerimiz bu dönem ön plana çıkıyor. Aynı dönemde ikizler burcunda devam eden Merkür retrosu ise bu alanda gerçekleşecek aksaklıkları haber verirken tutulma bu etkiyi daha fazla etkinleştirebilecek güçte olacak. Yine tutulmaya eşlik eden sert açılarda ekonomiyi ve ruhsal halimizi değiştirecek güçte olabilir. Kurgusal açıdan şansımızı ve yaşadığımız olayları çok zorlamamak önemli. Vereceğimiz kararların rutinimize olan etkilerini de iyi hesaplamak gerekiyor. Devam eden yaz aylarında kısmi olarak gelişecek tıkanıklar bu olay örgüsündeki yönetimimize bağlı kalacaktır.  

2021 Güneş Tutulmaları

10 Haziran 2021 İkizler Burcu

04 Aralık 2021 Yay burcu

2021 Ay Tutulmaları

26 Mayıs 2021 Yay Burcu

19 Kasım 2021 Boğa Burcu


Ay ve güneş tutulmalarının astrolojik etkileri

Yazıların tüm hakları saklıdır

Murat KOYUN