Gerçekten yaşıyorum demek için birkaç kez ölmek gerekir derler. Bu zihnen gelişen uyanışa ve enerjimizin değişimine işaret eder. Dönüşüm yolculuklarının en önemli ögelerinden biri şüphesiz zihindir. Onu anlamak, kontrol etmek ve konfor alanından çıkararak üretime geçirmek son derece zordur. Çünkü öncelikle zihnin pandorasını açmak gerekir. Kutu açıldığın karakter kendi birikiminin gerçekleriyle karşılaşmış olur ve bu karşılaşacağı ilk zorluktur. Yol bundan sonra ortaya çıkar. Zihnin pek çok kodu, casusu ve beslendiği odak noktası vardır. Hepsiyle başa çıkabilmek ancak bir sürecin içinden geçmek ve defalarca başa dönerek gerçekleşebilir. Bu yüzden zihni temizlemeye odaklanmak yerine önce onu anlayabilmek gerekir. Kutu açıldıktan sonra gerçekleşen tekrarlar yaşamın döngüsü hakkında kişiye unutamayacağı dersler verecektir…

Başarılı olmak hayatımızda her zaman önemli bir yere sahiptir. Karşımıza çıkan ve bize gösterilen her sistemin içinde çeşitli formüller bizlere sunulur. Bu formüllerin ana temasında ise kendine inan, kendini keşfet gibi daha çok kendimize yönelmemizi sağlayan kalıplar bulunur. Özgüven açısından her ne kadar önemli olsa da hikâyemizdeki tek formülün kendimize bağlı oluşu çözemeyeceğimiz boşluklar yaratır.

Bu noktada değerlendirilmesi gereken hayat hikâyemizdeki bağlarımız ve yönelimlerimizin sonuçları olmalıdır. Fakat bu kişiyi gerçeklere daha çok yaklaştıracağı ve süreci uzatacağı için sunulması cazip bir reçete değildir. Hayat hikâyemizdeki eksik noktaları bulup tamamlamamız ve genelde kaçtığımız noktaların üzerine gitmemiz çalışacak olan gerçek bir formüldür.

Kendinize özgü eksikliklerinizi ya da fazlalıklarınızı bir kenara bırakın. Sürekli kendinizle uğraşmak yola çıkamamanın en büyük sebebidir. Bu yüzden önce yola çıkın keşfedecek ya da inanacak bir şey varsa oda zaten karşınıza çıkar.

ruhsal gelişim, kişisel gelişim ve danışmanlık

Konuşmak etkili bir terapidir sadece güven duygusunun eksik olmaması gerekir. Manevi ihtiyaçlarımız olan duyguların pek çoğunu paylaşarak yaşarız. Karşılıklı güveni tam olan bir konuşma aynı zamanda mükemmel bir paylaşım deneyimidir ve içinde her tür duyguyu barındırabilir.

Günümüzde insanları suskunluğa iten pek çok nedenin bir arada olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Örneğin Sosyal ağlar insanları iletişim kuruyorum hissini yaratarak yanıltır. Kişi paylaşımların tatmin duygusu ile yetinmek zorundadır. Ayrıca hiç bir duygu yada ortak bir paylaşımda sağlayamazlar.

Çıkarlarımızda konuşmalara yoğun bir oto sansür uygulayarak güven hissini köreltir ve duygusal paylaşımı imkansız hale getirir. Tüm bu baskı unsurları gönül rahatlığı ile konuşmayı kişinin aile ortamında bile yapılamaz hale getirir ve sonunda ruhsal dengemiz bozulmaya başlar. Düzenli ve güvenli konuşma ve sohbetler kişiyi her türlü kötü duygulardan koruyabilen bir enerji yaratır. Bunu her gün görüştüğüm simya eğitimi alan öğrencilerimde de görüyorum.

ruhsal gelişim, kişisel gelişim ve danışmanlık

Kendi enerjimizin ve hayat ritmimizin doğru bir şekilde çalışabilmesi için zorlandığımız noktalara karşı vazgeçmenin gücünü kullanabiliriz. Vazgeçmek hayatımızın bozuk giden enerjisini yeniler ve vazgeçtiğimiz şeyin olması için yeni bir kanal açar. Ayrıca bu şekilde geriye dönük pek çok hatalı durumun farkına vararak kendimize daha doğru bir şekilde ilerleyebileceğimiz alternatif yollar yaratmış oluruz.

İster duygusal ister işle ilgili meselelerde zorlandığımız konuyu çekip uzattıkça engel çıkaran kaotik durumlar pozisyonunu korumaya devam ederler. Bu konuda hayatın kendisi gibi insanın kendisi de karşısında ki insana aynı şekilde davranma eğilimindedir. Bu yüzden sıfırın enerjisini kullanabilmek ve gerektiğinde başa dönebilmek önemlidir.

Zorlanmaya başladığımız durumlarda kendimizi sıfırlamak her türlü düğümü çözmek için kullanabileceğimiz basit ama etkili bir yoldur. Hayatın kendisi hareket yaratmakla hükümlüdür bu yüzden sizi zorlayacaktır önemli olan onun oyununu ne kadar iyi bildiğiniz ve nasıl oynayacağınızdır. Vazgeçip tekrar başlamak bu oyunun akla gelmeyen son derece önemli bir kuralıdır.

Ruhsal gelişim ve danışmanlık için mail yada telefonla bilgi alabilirsiniz. Mail adresi: info@atolyesimya.com /Telefon: 0546 498 81 37

“Yazıların Tüm Hakları Saklıdır”Murat KOYUN

Ruhsal Gelişim
Etiketlendi: