Simya; hayat yolculuğumuzu anlamlı kılan bir rehberdir. Sağlıklı bir ruhsal gelişim, berrak bir zihin, güçlü bir irade, iç dünyamızda denge ve çevremizle tutarlı bir ilişki kurmak, bu rehberi doğru anlayıp hayatımıza uyguladığımızda sahip olacağımız özelliklerdendir. Simya bizim için hazırlanan hayat senaryosunu istediğimiz doğrultuda düzenlemek ya da hikâyemize yeni dokunuşlar yaparak hayatımızı değiştirmek için farklı kapılar açar.

Bu kitapta ise kurgusal döngüler, zihin, aydınlık ve karanlık tarafın bize anlattıkları ve hiçlikte yolculuk gibi konularla gerçek simya öğretisine başlangıç yapmış olacağız.

Kurgu keşfetme arzusu peşinde olana kapılarını mutlaka açacaktır.  

1997 yılında simya ile tanıştığımda kurgunun sırlarına doğru olan yolculuğumun başladığının farkında bile değildim. Bu ilmin yanan yolu üzerinde geçirmiş olduğum yılların ve dokunduğum hayatların bana öğrettikleri ile varlığımın farkına varmak bu öğretinin bana verdiği en önemli hediye olduğunu anladım. Şimdi ise Simya yolculuğumda ki çalışmalarımdan yola çıkarak yazmış olduğum ilk kitabımı sizlerle paylaşıyorum. Bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.