Ezoterizm, bir konudaki derin bilgilerin ve sırların ehil olmayanlardan gizlenerek, bir üstat tarafından sadece ehil olanlara insiyasyon yoluyla öğretilmesidir. Ezoterizm bir din veya bir inanç sistemi değildir.

Bu noktada karşımıza öğretiler çıkar. Dünyada kimseye ait olmayan bu yollar insanın kendi üst seviyelerini bulma ya da sınırlarını aşma çabasıdır. Katı ve zor bir yol olan insiyasyon sistemleri hızlı tüketime elverişli değildir. Hızlı tüketildiğinde ise insana yarardan çok zarar getiren yönleri vardır. Kendi ezoterik yolculuğumun 24. Yılında hala bu konuyu insanlara anlatmaya çalışıyorum.

Burada dikkat çekmek istediğim şey bu yolları yaşamak için onları saatlere, seminerlere bağlayamayacağınız dır. Bir kişinin öğretiye girmesi o kişinin büyük bir emekle işlenmesi sayesinde olabilir ve bu yollar usta ile o kişinin arasında kalır.

Aşamalardan geçmek ve bilginin o kişiye işleyerek çalışır hale gelmesi alınması gereken en önemli kriterdir. Değerlendirmeye aldığım pek çok başvuruda en çok şikayet edilen şey alınan pek çok eğitim sonucunda arayışın karmaşaya dönüşmüş halidir. Son derece özenli bir şekilde yaşanması gereken süreçlerin dokümanlarla ve saatlik seanslarla oluşturulmaya çalışması bu durumu yaratır.

Severek yaşamaya ve yaşatmaya çalıştığım simyada bu durumun gerçek halinden kopmadan ve kişinin kendi hallerini keşfettiği alanları yaratmaya çalışarak süreci sürdürmeye çalışırım. Çünkü yol hayatın kendisini de yakından ilgilendirir ve hayatların kendi dengesini bulması gerekir.

“Yazıların Tüm Hakları Saklıdır”Murat KOYUN

Ezoterik Yollar
Etiketlendi: