Doğum Haritası

Doğum haritanızın yorumlanması sizin hayatınızda fark edemediğiniz noktalara ulaşmanızı sağlayabilir. Olayların zamansal boyutunu ele alarak kendi dünyanıza ait kapıların anahtarlarını keşfedebilirsiniz. Önemli olan size hayat yolunda işe yarayacak olan bilgiyi bulabilmenizdir. Astroloji  hayatınızı oluşturan konular üzerinde düşünmenizi sağlar.

Simya astrolojisi göksel sistem ile kurgusal yapıyı ve örüntüyü bir araya getirmeyi amaçlar. Bu amaç içerisinde olay akışı felekler düzleminde ki döngüye göre yorumlanır. Kişinin öz örüntüsü göksel sistemin içindeki anahtarların yerini belirterek ona ait olan orijinal kurguyu ortaya çıkartır. Bu noktada astrolojik bilgi yalnız başına yorumlanmaz ve kişinin hayat kurgusunu kapsayacak şekilde kullanılır. Bununla birlikte göksel yapının evrensel kurguyla olan uyumu ve etkileri en önemli çalışma alanıdır. Bu çalışma alanında simya öğretisinin derinlemesine olan bilgisi de mutlaka kullanılır.

Doğum Haritası için bilgi alabilirsiniz. Telefon: 0546 498 81 37

Astroloji ve Hayat Kurgumuz

Astrolojide yapılan analizlerin ya da yorumların kurgusallıktan uzak bir şekilde işleniyor olması günümüzde astrolojiyi zayıflatmıştır. Klasik yöntemlerde özelliklede hayatı yorumlayabilme kabiliyeti için insanlar yıllarca çalışarak emek veriyorlardı ve bununla birlikte hayatın özünü de anlamaya çalışıyorlardı. Dolayısı ile ortaya çıkan bilgide daha derinlemesine ve insanı kendi iç dünyasında yönlendirebilme zenginliğine sahip oluyordu. Hayatımızı oluşturan yaşamsal enerji için astroloji aslında bir görüntüleme ve teşhis koyma yöntemi olarak kullanılır. İlahi planın denklemlerine karşı bakış açımızı genişletir. Fakat astroloji tek başına kullanılırsa teşhisler başarısız ve faydasız bir hale gelmeye başlar. Bu yüzden anlatmaya çalıştığım kurgusal yapının tüm elemanları ile astrolojiyi harmanlamak bizleri gerçek bir çözümlemeye kavuşturabilecektir. Bununla birlikte yolculuğumuzun devam ettiği evren içerisinde her saniye aldığımız yolu ve döngüyü kimsenin bir daha görme şansı yok aslında. Ayrıca her saniye evrenin farklı bir bölgesinden geçerek farklı türden enerjilere de maruz kalıyoruz. İşte kurgusal örüntüyü anlayabilmek için düşüncenin bu şekilde genişletilmesi gerekmektedir.

Koç

Koç enerjisi kurguda önemli bir yere sahiptir. Kurgularında en çok dikkat etmeleri gereken şey sabır ve tamamlamadır. Kurgudaki hareket enerjisine büyük uyum sağlarlar lakin durmayı öğrenemezlerse hayatlarını zorlaştırırlar. Kötücül enerjilere dikkat etmelerinde fayda vardır. Mücadele fıtratına uygundur ve mücadele etmeyi öğrenmeleri gerekir.

Boğa

Kurgusal örüntüde değişmeyen bağlantı noktalarının enerjisini taşırlar. Harekete geçmekte başarılı olurlarsa hayatları kolaylaşır fakat enerjileri buna izin vermek istemeyecektir. Olumsuz enerjilere karşı dayanıklıdır. Verim elde etmek onlar için kolaydır. Fakat kurgusal döngüleri buna direnç gösterir ve onları yakalar. Anlık değişimlere karşı direnç kazanmaları gereklidir. 

İkizler

Hayat planlarında bağlı kalabilecekleri bir nokta belirlemeleri gerekir. Bu burcun insanı iletişim ve çözümleme peşinde çok enerji ve zaman harcayabilir. Kurgusu onu en çok bu noktada yanıltır. Bağlı kalacakları bir nokta onları bu konuda korur fakat kendinden ödün verme hissi takıntı haline dönüşebilir. Bu yüzden enerjisini öğrenmeye vererek yeni alanlar oluşturması ve enerjisini kullanmaya devam etmesi iyi gelecektir.

Yengeç

Korunma ve yuva gibitemel konuları içeren bir hayat örüntüsüne sahiptir. Negatif ve ya pozitif olsun enerjisini dengelemek zorundadır çünkü dengesizliğin her hali ona zarar verecek şekilde çalışır. Kendi içinde hırs ve duygusallığın güçlü bir karışımı vardır. Beklenmeyecek ölçüde güçlü olabilir ve kurguya karşı avantaj sağlayabilecek yetiler geliştirebilir. 

Aslan

Hayat içinde dengesiz durumların üzerinden gelme yetileri oldukça yüksektir. Hayatını bağladığı ne varsa onu kaybetmek istemezler. Lakin bu konuda yaratacakları esneklik hayatlarını daha kolay bir hale getirebilir. Bırakamadığı pek çok şey kurgu içinde onu bağlayan olay zincirlerini oluşturmaktadır. Bunu fark etmesi ve bazen özgürlük alanlarını zorlaması iyi gelecektir.  

Başak

Yaşamlarında daha çok sakinlik ve huzura ihtiyaç duyarlar. Çalışma gayretleri ve bu konudaki stresleri onları kurgu içinde zayıf düşürür. Maddi kaygıları kimi durumlarda komplekse dönüşür ve hırs yapmalarına yol açar. İstedikleri şeye ulaşmak için pek çok şey yapabilirler lakin kurgu onların bu yönlerini kullanır. Vazgeçebilmeyi öğrenmeleri bu konuda oldukça önemlidir.    

Terazi

Ruhlarında var olan dengesiz enerji kendini özgürlük hissi olarak dışarıya vurur. Hayatlarında paylaşım yaptığı insanlar bakımından sınanırlar. Fakat bazı durumlarda kendilerini de sorgulamaları gerekir. Hayat ritimlerinde uyum yarattıkları sürece kurgularındaki olumsuzluklara karşı daha dirençli olurlar.

Akrep

Hayat senaryolarında en zor sınavları veren burçlardan biridir. Zorluklara karşı yüksek dayanma güçleri hayat örüntülerinde bu zorlu bağlantıları yaratıyor olabilir. Duygusal hayatlarına verdikleri enerji ile iş hayatlarındaki denge de bu konuda oldukça belirleyici olacaktır. Yaşam yolunda kendilerini kandırabilme potansiyellerine her zaman dikkat etmeleri gerekebilir.    

Yay

İçsel olarak dışa açıldığımız enerjiyi anlatırlar bize. Yay burçları kurgu içindeki dinamolardır. Enerji üretip biriktirebilirler. Olay örgüsünde hareket yaratırlar. Genel anlamda pozitiftir fakat agresif olduğunda karanlık yönü ortaya çıkabilir. Ateş grubunda duygusal yanına en çok önemseyen burçtur. Kendisini çekip toparlayabilmeli ve kurgusal açıdan hayatın onu kullanmasına izin vermemesi gerekir.

Oğlak

Her ne kadar akıl ve mantık yönünden avantajlı görünseler de yaşamları boyunca mantıksız işler yapmaya güdülenirler. Kurgusal açıdan hareket kabiliyetlerine çok güvenirler lakin hayat onları aynı oyunla kandırmak için pek çok döngü yaratır. Kendi döngülerini tamamlama konusu en çok oğlak burçları için önemlidir. Bu yüzden yaşam öykülerinin şifrelerini çözmeleri gerekir.

Kova

Hayat motivasyonlarında ki çeşitlilik kova burçlarını aktif gösterir. İçlerinde sakladıkları duygusallık olayları çözümlemeleri konusundaki en büyük engelleridir. Kurgusal açıdan devam etmek ve sonuca varmak konusunda hayatları boyunca sınanırlar. Hayata karşı kendilerini haklı görme durumundan ne kadar çok sıyrılırlarsa hem zihinsel hem de kurgusal açıdan rahatlarlar. 

Balık

İçsel dengenin şart olduğu bir tabiata sahiptirler. Karanlık tarafın sessiz saldırılarına uğrayan bir burçtur. Genelde yanlış anlaşılır kurgusal yüklenmelerde bu hat üzerinden gelir. Kendilerine olmadık senaryolar yazmaları işlerini zorlaştıran etkilerdendir. Hayat içindeki hareketlenmelerinde yapabilmek yerine denge kurguya odaklandığı sürece her şey daha kolay gelişir.

 

Simya Astrolojisi ve Kurgusal Analiz: Murat KOYUN