21 Eylül Balık Burcu Dolunay

Hayat kurgusunda bir katalizör etkisi olan dolunay evreleri hayatımızdaki olayların dalgalanmasına yol açar. Genelde o günlerde fazla konuşulup sonrasında unutulan bu evreler zaman döngüsü içinde görevlerini yapmaya devam ederler. Bu dolunayda sert etkileşimler bir takım kaotik süreçlerin olasılığını arttırsa da balık burcunda olacağı için içi boş korkulara sebep olmaktadır. İçsel bunalımlar ve can sıkıntılarına ise daha çok dikkat etmek gerekiyor. Bu dönem kaygı ve stres tırmanışına engel olmamız sağduyu ve bilinçli hareket etmeye yönelmemiz bizleri ekim ayındaki uyumlu enerjilere taşımaya yetecektir. Karanlık yükseldikçe aydınlıkta yükselecektir…

Retro mevsimi ve 2020 de başlayan on yıllık döngü

Yaz aylarına eşlik eden Satürn, Jüpiter, Neptün ve Plüton Retroları kurgusal akış içinde uzun vadeli düzenleme dönemlerinin önemli yapı taşlarıdır. Sonbaharda bu ekibe Uranüs te eşlik etmeye başlar. Böylece hayat yolumuzun yeni olasılıkları bu felekler düzlemi içinde belirmeye başlar. Önümüzdeki on yıllık döngünün başında sarsıcı bir planın içinde kaldık fakat denge oluşmaya başladı ve şimdi konuların iç yüzüne doğru daha derin bir gündeme doğru yolculuk edeceğiz. Bireysel bakacak olursak kendi akışımızın bu bir buçuk yıllık dönemini anlamak ve önümüze hangi konuları getirdiğini okumak önemli. Nelerin yanlış olduğu, nelerin gelişmesi gerektiği, fırsatların ya da hataların neler olduğu bu kurgusal süreçte yüzeye çıkmış durumda. Öngörebilenler yol alamaya başladı bile fakat henüz geç değil Retro dönemleri bu fırsatı sunmaya devam eder. Olay akışındaki netlik ilerleyen tarihlerde artacak ve dönüşümler daha hızlı akmaya başlayacak diyebiliriz. 2021 yılının bundan sonraki kısmına bu açıdan bakmak önemli olacak.

2020, 21 ve 22 yılları

2020, 21 ve 22 yıllarının kurgusunda gerçekleşecek olan sıfırın enerjisi, başlangıç ve sessizliğin dili döngüsünde olay dizilimleri dengeye gelene kadar hareketine devam edecektir. Özellikle 2022 de kısmen daha kararlı bir enerji düzeyine geçeceğimizi ön görebiliriz. Bu açıdan normal olan ile hayatımıza giren yeni kavramların birleştiğini anlayacağız. 2020 sonbaharı ve 2021 kışı ise hayat senaryosunun yine büyük ölçüde düzenleme hareketi ile zorlayıcı hareketlerine maruz kalabiliriz. Bütünün hareketlerini tanımlamak ve yorumlamak zordur her bir noktada planın kendi reaksiyonları vardır. Tabi ki bizler kendi hayatımıza odaklanıp onu yorumlamaya çalışırız fakat bu üst üste yerleşmiş pek çok dizilimin arasında doğru parçalara ulaşmaya benzer ki buda oldukça zorlayıcıdır. Kendimizle baş başa kaldığımızda yaptığımız muhakeme ve ona uymayan davranışlarımızın maskelemesi ile oluşan gölge hayatlar bu sürecin en büyük engelidir aslında. Bu yüzden hayata dair objektif bakış açılarının aralıklarını yakalamak gerekecektir.

“Yazıların Tüm Hakları Saklıdır”

Murat KOYUN