astroloji, burçlar, doğum haritası, horoscope, yıldız haritası

2021 AĞUSTOS AYI ASTROLOJİ RAPORU

Jüpiter kovaya mars başağa geçerek ağustos ayının hatlarını çizmeye başladılar bile. Temmuz sonunun ve ağustos ayının ilk haftasının zorlu sürecini paylaşmaya çalışmıştım. Şimdi ağustos ayının payına düşeni göreceğiz. Öncelikle mars sağlık ve çalışma performansımızı ilk haftalarda vurabilir sonra ise mücadeleci yanımıza yardımcı olacaktır. Bununla birlikte sosyal içerikli konular, insan ilişkileri ve toplumsal meseleler bir kez daha kendini yukarı çekiyor ama ilk haftalardan sonra oda olumlu etkiler vermeye başlayacak. Ekonomik açıdan sert bir dalgalanmayı ağustosun başında hissedeceğiz. Genel olarak yangın deprem gibi felaketler temmuzun ardında bıraktığı kurgulardan kaynaklı ama ağustosta da yağmur ve sel açısından tehlikeli görünüm vermeye devam ediyor. 10 ağustos sonrasında destekleyici enerjiler artışa geçiyor. Olaylar karışık olsa da pozitif görünümler artarak daha olumlu bir sonbahar kurgusu yaratabilir. 2021 yılı döngüsünün değişeceği noktada bulunuyoruz desek yanlış olmaz sanırım…

2021 TEMMUZ AYI ASTROLOJİ RAPORU

Sıcak geçecek bir temmuza merhaba derken hem gündemde hem de hava durumunda bu sıcaklığı hissetmiş olacağız. 2021 yılının kritik dönem sıralamasında temmuz ayı başı çekiyordu. Bu yüzden bu ay 10 ağustosa kadar gelişen olaylara dikkat etmemizde fayda var. 5 – 11 temmuz aralığı ile 19 – 31 temmuz en kritik aralıklar olarak karşımızda olacak. Özellikle finans ve sosyal alandaki dengesizlikler belirgin bir şekilde öne çıkacaktır. Ayrıca kova burcuna geri dönen Jüpiter bu burca ve gündeme hız katmaya başlayacak. Uranüs ve Satürn nün ortaklaşa verdikleri hayat dersinde daha yaratıcı olabilirler bu yüzden şaşırmamak gerekiyor. Bu ayın temasını ise mücadele, dürüstlük, kendine güven, mutlu anlar, uyum sağlamaya çalışma, şans, şifa, okült konular, hayal kırıklığı, kayıplar, sansasyonel olaylar ve kaza olarak sıralayabiliriz. Buda bu ayın kaotik durumunu göstermiş oluyor.

2021 HAZİRAN AYI ASTROLOJİ RAPORU

Bu aya nedenler ve sonuçlar mevsimi diyebiliriz. Bu dönemi anlamaya çalışırken özellikle geriye doğru bakmak durumunda kalacağız. Haziran ayı yılın kendi dinamikleri olan bir dönem ayrıca. Özellikle 5 haziran sonrasında güçlü direnç noktalarına sahip görünmektedir. Ayın onunda gerçekleşecek güneş tutulması fikirlerimiz, anlaşmalarımız, kısa mesafe seyahatlerimiz, kardeş ilişkilerimiz ya da problem çözümlerimizi bu dönem ön plana çıkıyor. Aynı dönemde ikizler burcunda devam eden Merkür retrosu ise bu alanda gerçekleşecek aksaklıkları haber verirken tutulma bu etkiyi daha fazla etkinleştirebilecek güçte olacak. Kurgusal anlamda hayatımızdaki gelgitler biraz üst üste gelebilir ama 22 hazirana kadar yine destek noktaları pozitif durumlara da şans vermeye devam edecek. 22 hazirandan sonra ise daha güçlü etkiler den söz etmek mümkün. Özellikle değişime ilişkin konular oldukça hareketli olacaktır. Gündem yeni kurgusal başlangıçlara yelken açmaya hazır.

2021 MAYIS AYI ASTROLOJİ RAPORU

26 ve 27 nisanın sert etkileşimi ile nisan ve mayıs ayının kurgusu arasında ki geçişi gözlemlemiş olacağız. Bu noktada özellikle içsel sıkıntılarımıza dikkat etmemiz ve stres yönetimini doğru yapmamız gerekmekte. Son günlerde yaşanan ekonomik gelişmeler de ülkemize has örüntünün insanları nasıl yanıltmaya devam ettiğini görmek zorunda kalıyoruz. Mayıs ayına baktığımızda özellikle 16’sından sonra birbiri içine girmiş ve direnç gösteren bir akış ile karşı karşıya kalacağız. Ayın ilk iki haftasında ise hayatımızı etkileyen konuların daha yumuşak geçişler yapacağını söyleyebilirim. İletişim, sosyal ilişkiler ve ekonomi noktasında hassas bağlantılar içeren ve bu yıla özgü bir atmosfer yaşanacaktır. Mayıs ayı sonunda gerçekleşecek yay burcundaki ay tutulması ile yine aynı dönemde başlayacak olan ikizler burcundaki Merkür retrosu yaz aylarının gündemini farklı bir eksene taşıyacak. Bu sürecin kurgusal etkisinde kararsızlıklar, bakış açısının değişimi ve ortaya çıkan yeni gelişmelerin yansımalarını görebiliriz. Bununla birlikte yeryüzünde ki enerji artışı ile doğa olaylarının artışı söz konusu olabilir.

2021 NİSAN AYI ASTROLOJİ RAPORU

Mart ayının kendine has gelişimini ve sürprizlerini gördük. Mart ayı için bahsetmiş olduğum dalgalanma nisan ayında kendi dinamiğini yükselterek devam edecektir. Kişisel etkileşimler daha fazla ön plana çıkarken çıkarlar pek çok şeyi ortalığa dökecektir. Ülkeler genel olarak kendi iç sorunlarının derinliğinde kaynak bunalımları yaşarken pek çok yeni gelişme olayları yine birbirine bağlamaya devam edecek. Nisan ayı enerjisini nereye boşaltacağını bilemez bir durumda olabilir bu yüzden olaylar içerisindeki sapmalara ve değişkenliklere dikkat etmek gerekli. Nisan ayının ilk yarısında destek enerjileri yoğunken ikinci yarısında daha kaotik bir dönemi işaret ediyor olacaktır. Temel konulardaki değişen kurgusal döngüler olay üretim sürecindeki artışla bağlantıları kurmaya devam ediyor.

2021 MART AYI ASTROLOJİ RAPORU

Bu yılın üçüncü ayında kurgusal hızlanma ve şubat ayının gergin enerjisinin deşarj noktalarını göreceğiz. Bunun yanında açıların destekleyici pozisyonlara geçmesiyle kişisel planda şansımızı deneyebileceğimiz adımlara kavuşmuş olacağız. İletişim kanallarının açılmaya başlaması ve özellikle sosyal alanda başlayacak olan uyanış dönemi tıkanmış olan konuları harekete geçmeye zorlayacaktır. Mart ayının ortaları daha kaotik bir görünüm verse de başında ve sonunda ki görünümler daha iyi görünmektedir. Salgın ve ekonomik koşullardaki döngü sancılıda olsa dengeye gelme eğilimine girmiş olacak. Hatalar, kurgusal tırmanışlar ve direnç noktaları hemen olmasa da kendi kurgularını tamamlama dönemine gireceğini söyleyebilirim. Nisan ve mayıs aylarında 2021 yılının kendine has olan kurgusunu çok daha iyi anlamış olacağız.

2021 ŞUBAT AYI ASTROLOJİ RAPORU

Sert etkileşimler altında kilit noktadaki çözümsel süreçlerin değerlendirmeleri arasında kalacağımız bir sürecin içerisinde olacağız şubat ayında. Zaman her zamanki illüzyonist etkisine devam ederken hayatın neresinde duracağımızı belirlememiz gerekiyor. İlk olarak bu ayın ilk haftasında son derece dikkatli olmamız gerekli. 3 şubatta başlayacak olan bu zorlayıcı dizilim 14 şubatta açılıyor ve dengeye kavuşmaya başlıyor diyebiliriz. Kurgusal olarak yaşadığımız kısıtlı dönem gelecekte nasıl bir yol izleyeceğini de bizlere göstermiş olacak. Sosyal alanların daralmasıyla ortaya çıkacak olan kitlesel ve psikolojik etkileşimleri de çok daha net hissedeceğiz. Ekonomik durumlarda ise yine ay ortasından sonraki dönemde yön arayışı bir takım dalgalanmaları beraberinde getirebilecek. Şubat ayı sonrasında ise destekleyici koşulların oluşmasını bekleyebiliriz.

2021 OCAK AYI ASTROLOJİ RAPORU

Yeni bir yıla daha merhaba dedik. İnşallah bu yıl güzel haberler güçlü ve aydınlık dönüşümler ile birlikte yolcuğumuza devam ederiz. 2021 yılının kritik noktalarını ilk aylarında görmüş olacağız. Özellikle 15 ocak ve 15 şubat aralığını iyi takip etmek gerekiyor. İlk karşılaşacağımız etki uzun süre koçta kalan ve bizleri çok yoran marsın boğa burcuna hareketi olacak. Bu burçta doğru çalışamayan Marsın Uranüs ile birleşimi ve Jüpiter ile Satürn karesi zorlayıcı değerler ortaya çıkaracak ve mevcut düzen konusunda sert davranacak diyebiliriz. 15 ocak sonrasında bu etkiler daha net anlaşılacak. Ocak ayının 30 unda ise ilk Merkür retrosunu kova burcunda karşılayacağız. Bu yüzden sosyal konuların, bilim ve teknolojinin negatif etkileşimini izleyebiliriz. Ay boyunca devam edecek olan Uranüs ün Jüpiter ve Satürn karesi ise bu yılın olay tetikleyicisi konumunda. Tüm bu etkiler ışığında oldukça hızlı bir kurgusal sürecin içinde kendimizi konudan konuya atlarken bulabiliriz. Bu yüzden ilk hedef mevcut durumu korumak sonrasında ise mart ayındaki güzel konumları değerlendirmek olabilir.


2020, 21 ve 22 yıllarının kurgusunda gerçekleşecek olan sıfırın enerjisi, başlangıç ve sessizliğin dili döngüsünde olay dizilimleri dengeye gelene kadar hareketine devam edecektir. Özellikle 2022 de kısmen daha kararlı bir enerji düzeyine geçeceğimizi ön görebiliriz. Bu açıdan normal olan ile hayatımıza giren yeni kavramların birleştiğini anlayacağız. 2020 sonbaharı ve 2021 kışı ise hayat senaryosunun yine büyük ölçüde düzenleme hareketi ile zorlayıcı hareketlerine maruz kalabiliriz. Bütünün hareketlerini tanımlamak ve yorumlamak zordur her bir noktada planın kendi reaksiyonları vardır. Tabi ki bizler kendi hayatımıza odaklanıp onu yorumlamaya çalışırız fakat bu üst üste yerleşmiş pek çok dizilimin arasında doğru parçalara ulaşmaya benzer ki buda oldukça zorlayıcıdır. Kendimizle baş başa kaldığımızda yaptığımız muhakeme ve ona uymayan davranışlarımızın maskelemesi ile oluşan gölge hayatlar bu sürecin en büyük engelidir aslında. Bu yüzden hayata dair objektif bakış açılarının aralıklarını yakalamak gerekecektir.


Aylık ve haftalık astroloji gündemi ve burç yorumları

“Yazıların Tüm Hakları Saklıdır”

Murat KOYUN