2024 Astroloji

2024 Burç yorumları ve Genel Durum

2024 yılında 2020 de başlayan değişim sürecinin etkilerini dünya çapında çok daha iyi anlamaya başlayacağız. Hayat şartlarının durumu daha belirgin bir hale gelirken özellikle ekonomik koşulların ve sosyal hayat anlayışının değiştiğine şahit olacağız. Aynı zamanda dünyadaki çatışma ortamının ülkeler arasındaki ilişkileri de ciddi bir şekilde değiştirdiğini görebileceğiz. Bu etkileşimler bu yılın son üç yıla göre çok daha farklı bir kurguya sahip olacağını da göstermektedir. Koç, terazi ve balık aksında meydana gelecek tutulmalar ise kişisel, ruhsal ve hayat paylaşımına ait konuların aktifleşeceğini işaret ettiğini söyleyebiliriz. Aile ve yuvaya dair konular ise direnç geliştirip bizleri teste tabi tutabilir.

Yılın ilk altı aylık diliminde daha çok değişim enerjisine maruz kalırken ikinci altı aylık diliminde zorlayıcı ve dirençli durumlarla karşı karşıya kalmış olacağız. Özellikle temmuz, kasım ve aralık aylarında daha dikkatli olmakta fayda var. Şubat ve mart ayında ise toplumsal hareketlerin yön değişimi bir kez daha zorlayıcı etkileri ortaya çıkaracaktır. Bununla birlikte ani gelişecek hızlı kurgularında hayatımıza önemli etkisi olabilir.

Ekonominin en zorlayıcı dönemi 2023-2024 kışı olarak görünüyor. Fakat 2024 yılı ilk üç ayında çok daha kaotik etkiler ortaya çıkabilir. Yatırım ve harcama noktasında denge bozmak geri dönüşü zor durumlar yaratabilir. Bu noktada yavaş ve temkinli hareketler zor dönemleri karşılamak için faydalı olur.

Duygusal açıdan ise 2024 yılı baskın enerjilerle dolu olacak. Hatalar ve zor kararlar gündeme gelebilir. Ruhsal sıkıntıların yükselmeye devam ettiği 2023 yılı 2024 yılında insanları sonuçlara ulaştırmaya başlayacaktır. Yeni insanlar tanımak yeni bağlantılar kurmak sandığımızdan biraz daha zor olabilir.

Tüm bunlarla birlikte gelişim göstereceğimiz alanlar 2024 yılında artış gösterecektir. Dirençli meselelerin çözümlenmesi ve bizi rahatlatacak durumların farklı olasılıkları hayatımıza dâhil etmesi farklı renkler katabilir.

2024 Simyada Güç Yılı

Simyanın beşinci aşaması olan güç, içsel gücün kontrol edilmesi anlamına gelir. İçsel güç, insanı her zaman yenmeye çalışır ve bu noktada ona kibir aşılayacaktır. Bu yüzden hayat dengemiz açısından bu noktaya dikkat etmemiz gerekir. Gücü elde etmek ve onu kontrol altında tutmak son derece zor ve tehlikeli bir işlemdir. Bundan dolayı bu yıl kendi maneviyatımız açısından gelişecek olan sınavlar bizim aynı zamanda kendimize karşı vereceğimiz sınavın da ta kendisi olacaktır. İçindeki aslanı yenip dizginleyebilen 2024 ün kazananı olabilir.

2024 yılı için uygun evlenme tarihleri

2024 yılı görünümlerinde Ocak, Mart, Nisan, Mayıs ve Haziran ayı şanslı fakat gün olarak belirlemek için doğum haritası ile birlikte yorumlanması gerekmektedir.

2024 yılının en şanslı burçları Boğa ve İkizler olarak görünmektedir.

17 Mayıs 2023 te boğa burcuna giren jüpiter 26 Mayıs 2024 te ikizler burcuna geçmiş olacak. Önce sabit kaynaklı gelirleri daha sonra ise iletişim temasını yükseltmeye başlayacak.


2024 BURÇ YORUMLARI

KOÇ

İletişim ve sorunlarının çözümü için şanslı bir yıldalar. Kişisel alandaki değişimleri bu yıl kendisini daha çok hissettirecektir. İş ve duygusal yaşamlarındaki kararların etkileri bu yüzden daha belirgin bir seviyeye ulaşabilir. İç dünyalarındaki dönüşüm, gelir kaynakları ve kendilerini ifade etme şekilleri yaşanacak değişimlerin başında geliyor. Ayrıca bu sene sorunlara karşı daha dayanıklı olacak bir yılda olacaklar. Kendilerine sorun yaratacak şeyler yapmazlarsa bu yıl çok daha rahat geçebilir. Ekonomik koşullarının değişim süreci bu yıl daha belirgin olacaktır. Aynı zamanda ruhsal halleri ve kariyer döngülerinde önemli değişimler olabilir. Başlangıçlara açık olmaları önemli. Günlük hayatlarının akışında da önemli değişimler yaşanabilir. Sağlık konusunda dikkatli olmalılar. Ortaklık ve evlilik konularında ise bakış açılarını değiştirmeleri önemli olacaktır.

BOĞA

Ekonomik açıdan gelişebilecekleri bir yıldalar ve gelirlerini arttırabilirler. Geçirdikleri dönüşüm süreçlerini kabul etmeleri ve uyum sağlamaları önemli olacaktır.  Ruhsal dengelerine ve sağlıklarındaki hareketlenmelere ise dikkat etmeleri gerekebilir. Yepyeni olasılıklar boğa burçlarının harekete geçmesini bekliyor diyebiliriz. Sosyal çevreleriyle ilgili yaşadıkları sorunlarda ise daha rahat olmalarında fayda var. Aile ve evle ilgili konular bu yıl ön plana çıkacaktır. Sağlık problemlerine karşı daha duyarlı olmalılar. Psikolojik yapılarında ise dalgalanmalar olabilir. Sosyal yaşamlarında daha aktif olmak isteyebilirler. Gerginliklerden uzak durmaları gerekiyor.

İKİZLER

Bu yıl ikizler burçları şanslı bir dönemden geçecekler, karşılarına çıkacak fırsatları iyi değerlendirmeleri önemli olacaktır. İş ve iletişimde mücadele etmeleri gereken konular ortaya çıkabilir. Sosyal çevrelerine ve aşk hayatlarına karşı daha özenli olmalılar. Kariyer hayatlarındaki dirençler henüz bitmiş değil. Bu yüzden stratejik bir planlama ile yollarına devam etmeleri gerekiyor. Özellikle bu yılın ilk altı ayı çok daha yoğun geçecektir. Eğitim ve seyahat konularına da yoğunlaşabilirler. Bu yıl şanslı görünseler de gelişecek direnç noktalarına dikkat etmeleri gerekiyor. Denge kurmakta zorlandıkları dönemler olabilir. Aşk hayatlarında daha tutarlı olmaları gerekiyor. Kariyer hayatlarında ise en güçlü dirençlerle karşılaşabilirler. Arkadaşlık ilişiklerinde ise yanılmalar yaşayabilirler.

YENGEÇ

Uzun zamandır huzursuz oldukları manevi dünyalarında daha pozitif olacakları bir yıldalar. Duygusal yaklaşımları ile ilgili bir takım dirençlerle karşılaşabilirler. Kariyer ve yuvaya ait konular ise bu yıl son derece hareketli olabilir. Uzun zamandır bir bekleyişin içinde olan yengeçler bu yılla birlikte değişen şartları görmeye başlayacaklar. Seyahatler ve yeni tanıyacakları insanlarla ilgili konularda temkinli olmalarında fayda var. İçsel dönüşümlerinde çok daha etkin olacakları bir sürece başlıyorlar diyebiliriz. Yuvaya ait konularda hem gelişecekler hem de mücadele edecekler diyebiliriz. Sert koşullarda konunun üzerine gitmemeleri çok daha iyi olacaktır. Ekonomi bakımından ise daha iyi bir yıl diyebiliriz. Hayata bakış açılarında ve eğitim hayatlarındaki gelişmelerde artış olacaktır. Sürpriz olaylar, içsel dalgalanmalar ve düzensiz gelirle ilgili gelişmelerde olabilir.

ASLAN

Sosyal çevrelerinde genişleyecekleri ve daha aktif olacakları bir dönemdeler. Fakat aynı zamanda hayatlarının her alanın da mücadele etmeleri gereken dönemler olacak. İletişimde ve hayata bakış açılarında değişimler olabilir. Evliliklerinde ve ticari yaşamlarında karşılaşacakları değişim onları hayatlarının yeni bir fazına taşımaya başlayacak. Önümüzdeki yıllarda çok etkin olacak bu değişim, yaşam koşullarını da baştan aşağı yenileyecek diyebiliriz. Kariyerlerine ve aniden ortaya çıkacak durumlara karşı daha hazırlıklı olmaları gerekebilir. İletişim ve kardeşlere ilişkin konular bu yıl çok daha farklı gündemler oluşturabilir. Özellikle ruhsal yönden yorucu ve pek çok şey öğrenecekleri bir dönemde diyebiliriz. Ortaya çıkan durumlara karşı daha soğukkanlı olmaları gerekebilir. Hukuksal durumlara ve ani gelişebilecek olaylara karşı kendilerini dengelemeleri gerekiyor.

BAŞAK

Kariyerleri açısından ilerleyebilecekleri bir yıla başlıyorlar. Ruhsal dünyalarında ise bu yıl zorlanacakları dalgalanmalardan geçebilirler. Sürpriz gelişmelere ve iş yaşamlarındaki dönüşümlere hazırlıklı olmalılar. Sağlıkları ile ilgili hassasiyet bu yılda devam ediyor olacaktır. Ticaret ve evlilik konularında ise şanlı sayılmazlar bu yüzden alacakları risklere dikkat etmeleri gerekiyor. Bu yıl kendilerini çok zorlamamaları oldukça önemli. İş yaşamlarındaki kalıcı değişimlere bu yıl hazır olmalılar. Ekonomik yönden sert etkilere maruz kalabilirler. Evlilik ve ticaretle ilgili konuların daha çok konuşulması mümkün. Bununla beraber bu konulara yaklaşımları ise temkinli olmalıdır. Stres karşısında ise bu yıl daha zorlayıcı olabilir.

TERAZİ

Bu yıl hayatlarında kendilerini geliştirecekleri fırsatları daha kolay bulabilirler. Arkadaş ilişkilerinde ise dikkatli olmaları gerekmektedir. Kişisel meselelerde ve evliliklerinde bu yıl farklı konular ortaya çıkabilir. Aşk hayatlarında köklü değişimler meydana gelebilir. Talihleri de bu değişimden etkileniyor. Günlük yaşamlarındaki performansa ve stres düzeylerine dikkat etmeleri gerekiyor. Sağlık açısından bazı sorunlar baş gösterebilir. Eğitim ve hayat felsefelerinde ise olumlu değişimler bu yıl onları bekliyor. Önemli değişimlerin ortaya çıkacağı hareketli bir yılda diyebiliriz. Özellikle acele kararlardan bu yıl uzak durmaları çok daha önemli. Ortaya çıkan zorluklarda ise zamana karşı sabırlı olmalarında fayda var. Yaşadıkları stres ve öfkeyi yönetmeleri sağlıkları açsından belirleyici olabilir.

AKREP

Talihlerinin değişeceği ve kendilerini keşfetme alanında önemli gelişmeler yaşayacakları bir yılda olacaklar. Kariyerlerinde ise zorlanacakları konularla karşı karşıya kalabilirler. Sağlıklarına ve psikolojilerine önem vermeleri gerekebilir. Aileye ve eve ait konular bu yıl bir kez daha yükselişe geçiyor olacak. Yaşamlarındaki dengeyi kontrol etmeleri bu yıl biraz daha zor olabilir. Kaygı ve korkularına karşı daha iyi bir mücadele vermeleri gerekecektir. Sürprizler ve düzensiz gelirler konusunda ise şansları açık olacak. İç dünyalarının değişimlerine maruz kalacak olan akrepler duygusal dalgalanmalarına önem vermeliler. Bu etkiler altında hata yapma oranları artabilmektedir. Bu yıl dengesiz bir olay dizilimi ile karşı karşıya kalabilirler. Günlük rutindeki çalışma performansları da bir hayli değişkenlik gösterebilir.

YAY

İkili ilişkiler ve ticari alanda bu yıl başarılı olabilirler. Eğitim ve çocuklar ile ilgili konulara daha dikkatli yaklaşmaları gerekmektedir. İkili ilişkilerde ise hızlı gelişecek kurgusal olaylarla karşılaşabilirler. İnsanlarla iletişim şekillerinde de belirgin değişimler gözlemlenebilir. Aile ve eve ait konularda problemler ve yeni hayat sınavlarıma maruz kalabilirler. Sağlıkları konusunda özellikle yaz aylarına önem vermeleri gerekecektir. Yaylar bu yıl en sert etkiyi sosyal çevrelerine ilişkin konularda yaşayacaklar. Bu yüzden iletişim ve arkadaşlık ilişkilerine önem vermeleri gerekmektedir. Yuvaya ait konularda ise yeni konuların ortaya çıkması söz konusu olacaktır. Gelişebilecek dengesizliklere karşı ise dikkatli olmaları gerekir.

OĞLAK

Sağlık açısından şanslı bir dönemdeler. Çalışma performanslarında kendilerini daha iyi hissedecekler. Ailevi meseleler de gündemleri değişebilir. Hayat planlarında ortaya çıkacak dalgalanmalar onları farklı yönlere itebilecektir. Düzenli gelirlerinde meydana gelecek değişimlere hazır olmalarında fayda var. Sosyal iletişimlerinde belirgin sorunlar ortaya çıkabilir ve insanlara karşı tahammülleri azalabilir. Önemli meselelerde daha dengeli olmaları olumlu sonuçlar doğuracaktır. Bu yıl finansal açıdan sert etkilerin içinden geçebilirler. Ekonomik değerlendirmelerinde bu yıl daha gerçekçi oldukları takdirde gelişme gösterebilirler. Evliliklerine ilişkin konularda soğukkanlı ve sabırlı olmalarında fayda var. Kardeşler ve problem çözümleriyle ilgili durumlarda yorucu olabilir. Aile büyükleriyle ilgili konularda ise sorunlar yaşanabilir. İlgili olmaları beklenmektedir.

KOVA

Hayat planlarında şanslı olduklarını hissedebilecekleri bir yıldalar. İletişimlerinde ve seyahatlerinde daha özenli olmaları gerekiyor. Hayatı paylaştıkları alanlarda özellikle dikkatli olmalılar. Yaşam şekillerindeki değişimi dengeli tutmalı ve hayata bakış açılarındaki değişimi daha objektif bir bakış açısıyla yorumlamaları gerekmektedir. Düzenli gelirler konusunda bu yılda pek çok sınavdan geçebilirler. Aile ve aşk hayatlarında ise hızlı ve düzensiz olacak gelişmeleri güçlü bir şekilde karşılamaları gerekecektir. Hayat görüşlerine dair konular kendi bildiklerinin dışında onları zorda olsa değişime sürüklemeye devam edecektir. Böylece hayat döngülerindeki dönüşümde sürecektir. Seyahatler bakımından fırsatları değerlendirebilirler fakat şanslarını zorlamamalılar. Sabit gelirli işleri konusunda daha dikkatli olmaları gerekir. Kişisel gelişim noktasında ise olumlu ilerlemeler kaydede bilirler. Ortaya çıkan aksaklıklarda daha kontrollü olmaları gerekmektedir.

BALIK

Ev ve ailevi konulardaki sorunlarda çözüme kavuşacakları bir yıl yaşayacaklar. Sağlık sorunlarını ve yaşam dengelerini dikkate almalılar. Sabit gelirleriyle ilgili yaptıkları işte ve iç dünyalarına ilişkin konulardaki gelişmeler ise hızlanacaktır. Kişisel planda Satürn den dolayı olaylar karşısında testten geçmeye devam ediyorlar. Bununla birlikte kalıcı bir şekilde değişim yaşayacakları döneme bu yıl bir adım daha yaklaşıyorlar. Hayatlarında yeni başlangıçların ve tamamlamaların olacağı bir yılda diyebiliriz. Yeni yolların ve başlangıçların ortaya çıkacağı bir yıl balıkları bekliyor. Aynı zamanda kapanması gereken konularda kendisini tamlayacaktır. Gergin bir tutum bu yılın çok daha zor geçmesine neden olabilir. Hukuksal ve aniden ortaya çıkan konular gündeme gelebilir. İç dünyaları açısından bu yılın bazı dönmeleri depresif geçebilir. Hayat dersleri ile olgunluk kazanacakları bir yıl olacak diyebiliriz. Ekonomik açıdan güzel fırsatlar yakalayabilirler.  


2024 Güneş Tutulmaları

08 Nisan 2024 Koç Burcu

02 Ekim 2024 Terazi burcu

2024 Ay Tutulmaları

25 Mart 2024 Terazi Burcu

18 Eylül 2024 Balık Burcu


“Yazıların Tüm Hakları Saklıdır”

Murat KOYUN