2023 Astroloji

2023 Burç yorumları ve Genel Durum

Bu yıl kişisel özgürlüklerin, sosyal yaşamın ve sabit kaynakların değişime uğrayacağı bir yıl olarak karşımıza çıkacak. Çok uzun zamandır oğlak burcunda transitine devam eden Plüton bu yıl kova burcuna ilk ziyaretini gerçekleştirecek. Bu aynı zamanda toplumsal değişimlerin ayak sesleri olacaktır. Güç mücadelesi ve kariyer odaklı bir yılda diyebiliriz aynı zamanda. Yıl boyu destek açıların çok olması kurgusal gelişimi yavaş ama sağlam bir dönemi de işaret ediyor. Plüton kova burcunda kendi enerjisini yükseltebilir ve kurgusal olarak pozitif enerji döngüsü başlatabilir. Bu döngü ise özellikle Uranüs ün ikizler burcuna yerleşmesiyle artış gösterebilir. Yine bu gezegenin oğlak burcundan çıkıyor olması kendi karanlığından da çıkışı anlamına gelebilir.

Mart ayında balık burcuna ilk geçişini gerçekleştirecek olan Satürn nün kova ve balık burcu arasındaki geçişleri iç dünyamız, ilişkilerimiz ve hayata bakış açımızın düzenine yenilikler getirip bizleri farklı yönlere doğru itmeye başlayacaktır. Geçmişin gündem yaratması, kaygı ve korkuların yükselmesi gibi psikolojik etkilerin artması da söz konusu olacaktır. Dünyanın içinden geçtiği döngüsel sürecin farklı yönlerini görebileceğimiz bir yılda diyebiliriz.

Jüpiter in koç ve boğa burçları arasında süren transiti en temel yapısal değerlerimizi geliştirmeye devam edecektir. Bunlar arasında kişilik gelişimi, sabit gelirler ve yatırımlar başı çekecektir. Ayrıca boğa burcunda yoluna devam eden Uranüs ile ortak etkileşimlere girecek olan Jüpiter, değişim enerjisini yükseltebilir. Buda 2020 de başlayan on yıllık döngünün ikinci en büyük fazı anlamına da geliyor olacaktır.

Kurgusal olarak yeni bir dengenin oluşum sürecinde geçirdiğimiz zor yılların ardından gelişim gösterilecek dönemlerin başlangıcı sayılabilir. Koç ve terazi burcu ekseninde gerçekleşecek olan güneş tutulmaları kişisel konularda, evliliklerde, ticarette ve ortaklıklarda değişimleri getirebilecektir. Bu eksen aynı zamanda farklı olanı dışarıya yansıtmamızı kolaylaştıracaktır. Akrep ve boğa ekseninde gerçekleşecek ay tutulmaları ise sabit olan ile içsel olanın yolunu açıp bizleri teste tabi tutabilir. Ekonomi ve ruhsal hayatımız ise ön planda olmaya devam edecektir.

Dünyada ise çatışma ve savaş kurgusunun kendisini geliştirmeye yatkın bir yol izlediğiniz görüyoruz. Bu noktada 2022 de ortaya çıkan sert geçişlerin bu yıl olmadığını görüyoruz. Lakin politik olarak yapılan hesaplar bir manipülasyon savaşı da ortaya çıkarabilir ve sıcak çatışmaya dönüştürebilir. Tüm bu noktalara bakıldığında görünür tehlikelerden çok kapalı kapılar arkasındaki kurgunun çok daha önemli olacağını söylemek mümkün. Bu yüzden kurgusal süreçte öngörülemeyen etkilerin daha aktif olacağına şahit olabiliriz. Oğlaklar, kovalar, balıklar, koçlar, boğalar, teraziler ve akrepler 2023 ün en hareketli burçları olacaklar.

2023 Simyada Doğa ve Verimlilik Yılı

Simyanın dördüncü aşamasına denk gelen verimlilik yılı doğanın kendisini yenilemesini işaret ederken bir yandan da kurgusal döngünün üretmeye ve dışa vurumcu bir enerjiye geçiş yapacağını anlatır. Bunun sonucunda baskıcı enerjilerin hükmü sona ermeye başlayacaktır. Doğadaki yüksek enerjili uyanışlar değişim ve verimliliğinde kurgusal olarak önünü açar. İçselleşen durumların ortaya çıkması, alışkanlıkların yeni bir yön arayışı ve yeniliklerin etkisini arttırması 2023 yılının anlamını ortaya koyacaktır.


2023 yılı için uygun evlenme tarihleri

2023 yılı görünümlerinde Ocak, Nisan, Temmuz, Eylül ve Ekim ayı şanslı fakat gün olarak belirlemek için doğum haritası ile birlikte yorumlanması gerekmektedir.

2023 yılının en şanslı burçları Koç ve Boğa olarak görünmektedir.

Mayıs ayına kadar koç burcunda kalan Jüpiter mayıs ayı ile birlikte yolculuğuna boğa burcunda devam edecektir. Bu yüzden hem kişisel meselelerimizin hem de temel kazanç noktamızla ilgili konuları geliştirmeye fırsat verecektir.


2023 BURÇ YORUMLARI


KOÇ

Arkadaşlık ve çevresel değişimler bu yılın önemli konuları olarak ön plana çıkıyor. Manevi dünyaları için zorlayıcı bir dönemin başlangıcı olabilir fakat bu durumdan öğrenecekleri pek çok şeyde olacaktır. Kendi şanslı dönemlerini değerlendirmeye devam etmeleri gerekiyor. Strese karşı ise bu yıl kendilerini daha iyi savunabilirler. Enerjilerinin zorlandığı ya da düşük kaldığı zamanlarda kendilerini zorlamamalılar. Ayrıca gereksiz mücadelelere girmemeli ve karşılarına çıkacak olan her fırsatı çok daha iyi bir şekilde değerlendirmeleri gerekmektedir. İş ve kişisel gelişimleri açısından aktif bir yıl olacağından planları doğrultusunda harekete geçebilirler. Duygusal yaşamlarında zorlanma ve dirençli noktalarla karşılaşmaları mümkün. Bu noktada inatçılıktan uzak bir şekilde akılcı düşünebilmeleri çok daha önemli olacaktır. Kendi döngülerinde değerlendirmeleri gereken alanlar konusunda çalışmaya devam etmeleri gerekmektedir. Sağlık açısından ise özellikle ruhsal durumlarına dikkat etmeliler.

BOĞA

İş ve ekonomi konularında hareketli bir yıl yaşayabilirler. Önce psikolojik açıdan sonrasında ise maddi konularda yoğun bir trafikten geçebilirler. Hem geliştirici hem de dirençleri olan dönemler yaşayabilirler. Sosyal yaşamlarında ise gelişmeler dalgalı ve bazen yorucu olabilir. Bu noktada alacakları hayat derslerine önem vermeliler. Jüpiter in geçişi ile başlayacak olan şanslı dönemlerinde yaşayacakları gelişmeler önümüzdeki yıllarda karşılaşacakları konuları belirleyecektir. Çevresel etkileşimlerde ve iletişimle ilgili konularda baskılayıcı enerjilerin etkisinde kalabilirler. Güneş tutulmaları bu yıl iç dünyalarını ve sağlıklarını etkileyebilirken ay tutulmaları ise kişisel konularda ve evlilik hayatları açısından önemli gelişmelere sebep olabilirler.

İKİZLER

Eğitim, seyahat ve yaşam tarzlarında değişimler meydana gelebilir. Kariyer açısından çıkacak sorunlara dikkat etmeleri gerekecektir. İş hayatı bakımından önümüzdeki yıllarda çok daha farklı koşullar bulabilirler. Bu yıl ise tüm bu farklılıklar tetiklenerek hayatlarındaki yeni süreçlere şahit olabilirler. Bunlarla birlikte çok dikkat etmedikleri iç dünyalarına daha çok vakit ayırmaları gerekmektedir. 2023 yılı ikizler için duygusal açıdan da önemli olacaktır. Bu durum onların dengelerini biraz bozabilir. Yıl içi tutulmalarda arkadaş çevrelerine, aşk hayatlarına, sağlıklarına ve iç dünyalarına ilişkin pek çok konuda hareketlenmeler yaşayabilirler. Ani gelişmelere ise dikkat etmelerinde fayda var.

YENGEÇ

Düzensiz gelirler ve spiritüel alanda değişim geçirecekleri bir yıl yaşayabilirler. Bu değişimlerin ruhsal yansımaları uzun soluklu ve ağır bir enerjiye sahip olabilir. Kariyer ve eğitim hayatlarındaki hareketlilikte dikkate almaları gerekecektir. Özellikle sosyal alanlarındaki gündemlerine özen göstermeleri gerekebilir. Yeni tanışacakları insanlara ve yeni deneyimlere karşı ise bilinçli olmalılar. Değişkenlik gösterecek konulara karşı uyum süreçlerini iyi yönetmeleri gerekmektedir. 2023 yılı tutulmaların da kariyerlerinde, sosyal alanlarında, aile hayatlarında ve yaşam dengelerinde başlangıçlar ve tamamlamalar yaşayabilirler. Kendilerine yönelmeleri ve hayatları ile ilgili düzenlemeler yapmaları uygun olacaktır.

ASLAN

Ortaklıklar, ticaret ve evlilik hayatlarındaki gelişmeler ön planda olabilir ve bu konularda büyük değişimler yaşayabilirler. Hayatlarında keşfetmeleri gereken zor alanları deneyimleyebilirler. Öncelikli olarak kariyer dünyalarındaki yoğunluğa dikkat etmeleri ve hayat ritimlerini ona göre ayarlamaları gerekecektir. Kendilerine olan güvenleri bazen hata yapmalarına sebep olabilir. Sağlıklarına ve günlük performanslarında yaşayacakları değişimlere dikkat etmeliler. Kişisel alanda paylaşım gösterdikleri konularda baskı altında kalabilirler. Eğitim ve seyahatlerde ise daha şanslı bir yıl geçirebilirler. Tutulma dönemlerinde ise hayata bakış açıları, kariyerleri, ekonomi anlayışları ile iletişime geçme konsun da değişime uğrayabilirler.

BAŞAK

Çalışma hayatları, sağlık ve ruhsal durumları açısından ortaya çıkacak konular önemli olacaktır. İkili ilişkilerde ve evliliklerinde sert sınavlar ortaya çıkabilir. Seyahatler açısından bereketli bir yıl olarak görünen 2023 yılı eğitim açısından da şanslı görünmektedir. Bu iki alanda kendilerini geliştirebilirler. Hukuksal olaylara, içsel gelişime ve sürpriz gelişim gösterecek detaylara odaklanmak zorunda kalabilirler. Fakat aynı zamanda bu onlar için ilerleme fırsatı da olabilir. Ortaklıklarda ve ticari yaşamlarında yeni oluşacak baskılara karşı dirençli olmalılar. Değişimleri daha dengeli bir şekilde kabul etmeleri gerekmektedir. Tutulma dönemlerinde iletişim ve iş hayatlarına dikkat etmelerinde fayda var.

TERAZİ

Talih, denge ve aşk hayatlarında değişimler söz konusu olabilir. Yaşam tarzlarında yenilikler isteyebilirler, baskı ve strese karşı ise daha dayanıklı olmaları gerekebilir. Sürpriz gelişmelere gebe bir yıl olarak görünüm veren 2023 yılı, terazi burçlarını iç dünyalarında test edecektir. Pek çok açıdan dönüşüme uğrayabilirler. Sağlık ve hayat performansları bakımından hareketli dönemler geçirebilirler. Ruhsal dengelerinde bu yıl daha istikrarlı olmak zorunda kalabilirler. İş ve yatırıma yönelecek teraziler kendi bildiklerine göre hareket etmemeliler ve yardım almalılardır. Evlilik ve içsel gelişim açısından şanslı oldukları için bu konulara yönelebilirler. Tutulma dönemlerinde kişisel meselelere, duygu durumlarına, sağlıklarına ve ortak alanlarına dikkat etmeleri gerekmektedir.

AKREP

Ailevi konularda gündemleri hızlı bir değişim sürecine girebilir. Kardeşlerle olan iletişimlerinde ve aşk hayatlarında genel olarak sert etkilere maruz kalabilirler. Ortaklıklarda ve ticaret alanında da akrep burçları bu yıl daha karışık bir döneme şahit olacaklar. Ayrıca evlilik hayatlarındaki olay dizilimleri de oldukça hareketli geçebilir. Bunların yanında sağlıkları ve performansları bu yıl çok daha iyi olacaktır. Bir süredir kendilerini ve iç dünyalarını önemsemeden yaşasalar da bu yıl ilgilenmeleri gerekecektir. Kişisel alanda gelişime açık bir pozisyona geçiyorlar da diyebiliriz. Yuvaya ait konularda temele ait noktaları değiştirmeye çalışabilirler. Aşk ve yaşam dengelerinde ise uzun soluklu ve ders alacakları bir döngüye gireceklerdir. Tutulma dönemlerinde psikolojilerine, kişisel gelişimlerine, sağlıklarına ve eve ait konulara yönelebilirler.

YAY

Yuvaya ait evle ilgili konularda testlere maruz kalabilecekleri bir yıldalar. Kardeşlere ilişkin konular daha çok önem kazanmaya başlayabilir. Çalışma hayatlarındaki performanslarına ve sağlık durumlarına bu sene dikkat etmeliler. Yaşadıkları stresli dönemlerin acısı bu yıl çıkabilir. Aynı zamanda şanslı görünüme sahip zamanlarda hayatlarında istedikleri alanlarda kolayca ilerleyebilirler. İç dünyalarında ve çevrelerinde gelişecek değişimlere karşı dikkatli ve uyumlu olmalılar. Bazı dönemlerde depresif kalabilirler. Para ve iletişim konularındaki tutumları bu sene değişkenlik gösterebilir. Aileye ait konularda ise alacakları hayat dersleri olacaktır. Talihlerinin açık olacağı dönemlerde karşılarına çıkacak fırsatları değerlendirmeleri ise önemli gelişmeleri getirebilir. Tutulma dönemlerinde yaşam dengesine, strese, sosyal iletişimlerine ve içsel durumlarına dikkat etmeleri gerekecektir.

OĞLAK

İş yaşamlarındaki değişimler ve sabit gelirlere ait durumlar hareketlenebilir. Problem çözme ve uyum konusunda sorunlar baş gösterebilir. Uzun zamandır Plüton transitine maruz kalan oğlaklar bu yıl ve bu yıldan sonrası için kendilerini daha farklı bir döneme hazırlamaları gerekiyor. Son derece uzun süren bir dönüşüm sürecinin sonunda yaşam şekillerine ait temel konularda karşılarına yeni yollar çıkmaya başlayacaktır. Aile ve evle ilgili konularda gündemleri hızla değişebilir. Aşk hayatları ise hareketlenebilir. Bununla birlikte kardeşlere ait konularda da yeni gelişmeler söz konusu olabilir. Yaşayacakları durumlar yüzünden bu yıl hayatlarına bakış açıları da değişebilir. Bazı noktalarda şansları yardım edebilir. Tutulma dönemlerinde ise aile, maddi koşullar, kariyer ve arkadaş çevreleriyle ilgili durumlarda dengeye önem vermeleri gerekmektedir.

KOVA

Kişiliklerini yenileyebilecekleri ve tüm temel alanlarında değişim yaşaya bilecekleri bir yıldalar. Para kazanma ve rutin iş hayatlarındaki değişimler ilk etapta zorlayıcı olabilir. Son derece uzun bir sürecin başlangıcı olan bu yıl Plüton kova burcuna ilk adımını atıyor. Bu yüzden kovalar bu yılı anlamaya çalışmak yerine yaşamaya bakmalılar diyebiliriz. Bu transit kova burçlarında oldukça büyük bir dönüşümün başlangıcı olacaktır. Plüton önce dengeleri bozsa da sonrasında gelişimin önünü açarak yenilikleri getirecektir. Bununla birlikte aile hayatları açısından bu yıl daha şanslı olacaklar diyebiliriz. Yuvaya ait konulardaki soru işaretlerinde rahatlama yaşayabilecekler. Tutulma dönemlerinde iletişime, ailevi meselelere, seyahatlere ve iş hayatlarına dikkat etmeleri faydalı olacaktır. Para evlerine yerleşecek Satürn ise bu alanda kovalara hayat dersi verebilir.

BALIK

İç dünyalarında ve duygularında yaşayacakları farklılıklar hayata bakış açılarını değiştirebilir. Genel anlamda hayat sınavlarının daha dirençli olacağı bir döneme başlamış olacaklar. Lakin düzenli gelirlerindeki düzelme hayatlarını kolaylaştırmaya başlayabilir. Kendi yaşam döngülerinin hiç bilinmedik alanlarını keşfetmeye açık olmalılar. İletişim ve sosyal alanlarda daha aktif olacakları bir yıldan da bahsedebiliriz. Aynı zamanda problem çözümlerinde de daha başarılı olabilirler. İç dünyalarına ve hayat görüşlerini sağlamlaştırmalarında fayda var. Tutulma dönemlerinde ise bütçeleri, insan ilişkileri, ruhsal halleri ve seyahatleri bakımından önemli gelişmeler yaşayabilirler. Özelikle büyük değişimler karşısında olumlu ve uyumlu olmaları çok daha iyi sonuçlar elde etmelerini sağlayacaktır.


2023 Güneş Tutulmaları

20 Nisan 2023 Koç Burcu

14 Ekim 2023 Terazi burcu

2023 Ay Tutulmaları

05 Mayıs 2023 Akrep Burcu

28 Ekim 2023 Boğa Burcu


“Yazıların Tüm Hakları Saklıdır”

Murat KOYUN

#2023burçyorumları