2022 Burç yorumları ve Genel Durum

Bu yıl daha çok ruhsal açıdan etkileşimin zengin olacağını göreceğiz. Akrep burcundaki tutulmalar ile koç ve balık burcundaki transitler genel olarak insanların biraz daha kendilerine yönelmelerine yol açacak. Tabi bu süreç aynı zamanda yoğun yüzleşme süreçleri içereceği için zorlayıcı da olabilecektir. Genel olarak yaşamsal döngünün temmuz ayından sonra daha zorlayıcı olacağını söyleyebiliriz. Ülkemizdeki gelişmelerde sosyal ve ekonomik açıdan dengesiz ve gelinen aşamada daha zor bir açılımın içinde olduğunu da görebiliriz. Özellikle sonbahar ve kış ayları 2020 yılından beri ülkemizde daha zorlayıcı açılımlara sahip olmaktadır.

Fakat bununla birlikte bu yıl güçlü gelişmeler ile değişebileceğimizi ve böylece toparlanabileceğimizi de görebileceğiz. 2022 yılı sonrasındaki dizlimler de 2020 ve 2021 in kurgusal dizlimin sonuçlarını da yaşamaya başlayacağız diyebiliriz. Ekonomi ve sosyal hayattaki dengeler de kendini yeni bir sistemin içine adapte etmeye çalışacaktır. Bireysel olarak yapacaklarımızda daha ciddi ve atılımcı davranacak zeminler bulabileceğiz. Hayatımızın önemli bir hızlanma sürecine gireceği bu dönemde yönümüze bilmek yada belirleyebilmek oldukça önemli. Çünkü destekleyici enerjilerde insanları savura bilmektedir.

2022 Sessizliğin Dili Yılı – (Simya)

Sessizliğin dili yıllı yaşamın bize hayat öykümüz kanalıyla en çok mesaj ilettiği yıldır. Bu mesajları doğru anlayıp uygulayabilirsek ilerki yıllar içinde hayatımızda önemli etkileşimlerin yolu açılabilir. Bu yılın en önemli yönü arayışlarımıza ait cevapların hayat hikâyemizde nasıl yer aldığını bulmak olacaktır. Bu yüzden 2022 yılı ruhsal derinliği yoğun olan bir yıldır.

Bu derinlik içerisinde kişisel olarak merak edilen ve örtülü kalmış konularda kendisini açığa vuracaktır. Genel olarak saklanan şeylerin perde arkası da kendini ortaya çıkarma eylemindedir. Hayat kurgusu sessizliğin dili ile insanlar ile başka bir lisanda konuşarak hayatı anlatır.

2022 yılı için uygun evlenme tarihleri

2022 yılı görünümlerinde şubat, nisan, mayıs ve haziran ayı şanslı fakat gün olarak belirlemek için doğum haritası ile birlikte yorumlanması gerekmektedir.

2022 yılının en şanslı burçları Balık ve Koç burcu

2021 yılı Aralık ayı sonu itibariyle Balık burcuna geçecek olan Jüpiter 2022 de bir dönem balık burçlarını destekleyecek. 2022 yılı Mayıs ve Kasım ayları arasında ise koç burcunu ziyaret ederek sürpriz gelişmelere yol açabilecektir. 2022 yılı Kasım ve Aralık ayında balık burcuna geri dönecek olan jüpiter 2023 yılı Ocak ayında tekrar Koça geçerek 2023 yılı Mayıs ayına kadar bu burca olan desteğini sürdürecektir.


2022 BURÇ YORUMLARI


KOÇ

Kendilerini geliştirebilmek adına şanslı bir yıldalar. Sosyal çevre ve kariyere ilişkin konulara önem vermeleri gerekiyor. Bireysel amaçları için bu yıl daha verimli çalışabilirler. Ekonomik olarak ta güç kazanabilirler. İş ve çevre değişimlerine ne kadar hızlı alışırlarsa fırsatları o kadar hızlı değerlendirebilirler. Bu yıl ve önümüzdeki yıllarda ne yapabilirlerse yanlarına kar olacaktır.

BOĞA

Çevresel etkileşimler açısından şanslı bir yıldalar. Genel olarak hayatlarındaki değişim süreci bu yılda önemini korumaya devam ediyor. Kariyerleri açısından çok şey öğrenecekleri bir yıl olacak. Ruhsal hallerindeki değişimler yeni karakter döngülerini belirlemeye bu yılda devam edecektir. Fakat aynı zamanda bu yöndeki şansları bu yıl daha pozitif bir etkiye sahip olacaktır.

İKİZLER

İç dünyalarındaki dönüşümün hızlanacağı bir yıldalar diyebiliriz. İş hayatlarına ilişkin fırsatlar daha çok olacaktır. Eğitim ve seyahat açısından daha dikkatli olmaları gerekebilir. Kariyerleri açısından bu yıl kazanımları daha iyi bir görünümde diyebiliriz. Bu yüzden bu noktaya önem vermeleri ve bu uğurda çalışmaları çok daha önemli bir etkiye sahip.

YENGEÇ

Ruhsal ve psikolojik açıdan kendi büyük döngüleri için son derece önemli bir yıl olacak diyebiliriz. Hayatı değerlendirme ve ufkunu genişletme açısından oldukça şanslı olacaklar. İş hayatlarında değişiklikler ve yeni başlangıçlar söz konusu olabilecek. Seyahatler ve hayata karşı kazanacakları yeni bakış açıları da ilerisi için son derece önemli olacaktır.

ASLAN

Sürprizlerle dolu ve alışılmışın dışında gelişebilecekleri bir yıldalar diyebilirim. Fakat ikili ilişkiler, ortaklıklar konusunda daha dikkatli olmaları gerekebilir. Evliliklerde yön arayışı ve ani gelişecek durumlara karşı esnek olmalılar. Kariyerlerinde değişim istekleri artabilir ve başka seçenekleri gündemlerine alabilirler.

BAŞAK

Sağlık ve çalışma performansı açısından bu yıl son derece kritik bir süreci işaret etmekte. Evlilik ve paylaşımda olan konular açısından ise düğümler çözülüyor şansları artıyor. Son derece büyük dalgalanmaların söz konusu olacağı bir yılda diyebiliriz. Gündemlerindeki hızlı değişime ayak uydurmaları gerekiyor ve bazen de mücadele etmek durumunda kalabilirler.

TERAZİ

Şanslarına güvenmemeleri ve dengeye önem vermeleri gereken bir yıl olacak. Aşk konusunda dikkatli olmalılar. Strese karşı dayanıklılık ve çalışma performansları oldukça iyi bir görünüm verecektir. Aile bireyleri ile yaşayacakları gelişmelerde artık bir dönemi kapatacaklar diyebiliriz. Ruhsal gelişimlerine karşı bu yıl daha ilgili ve meraklı olabilirler.

AKREP

Aile ilişkileri açısından ciddi sınavlardan geçecekleri bir yıldalar diyebilirim. Bu durum tüm aile bireylerini ilgilendiriyor olacaktır. Bunun yanında aşk hayatları açısından şanslı bir yıldalar ve diğer konularda talih onlardan yana olabilir. Evli olanlar evlilikleri açısından farklı konulara geçiş yapabilirler. Hayatlarında değişiklik arayabilirler. Sağlık ve iletişim konusunda da hareketli bir yıldalar diyebilirim.

YAY

İletişim, kardeş ilişkileri ve problemlerini çözebilme konularında hayat dersi alacakları bir yıldalar. Aile ilişkileri açısından ise verimli bir dönem geçirecekler diyebiliriz. Temel kazançlarına ait gelişmeler de yenilikler söz konusu olabilecek. Ayrıca iş değişikliği düşünenlerde gerçekleştirebilirler. Aşk hayatlarında bu yıl çok daha farklı konular ve insanlar karşılarına çıkabilirler.

OĞLAK

İnsan ilişkileri açısından iletişim olanaklarını sonuna kadar kullanabilirler. Fakat düzenli işleri açısından zorlayıcı etkenlerin çemberinden geçecekleri bir yıl yaşayabilirler. Büyük bir döngünün artık son yıllarını yaşıyorlar kendilerini tamamlayabilenler iyi bir şekilde yollarına devam edecektir. Aile ilişkilerinde daha yapıcı bir dönemi yaşayacaklar. Aşk hayatlarında farklı olaylar ve değişimler yaşayabilirler. Duygusal dünyaları yeni bir döngünün içinden geçiyor diyebiliriz.

KOVA

Genel olarak kişisel hesaplaşmaların ve psikolojik süreçlerin etkin olacağı bir yıldalar. İş hayatları açısından ise şanslı ve daha kolay ilerleyebilecekleri bir dönem olacaktır. Ayrıca iletişim konusunda ve kardeşlerle olan ilişkilerinde daha başarılı olabilecekleri bir yıl. Kendilerini keşfetmeye ve hayat dersi almaya devam edecekler ve hayatın ağır enerjisine karşıda esneklik kazanacaklar.

BALIK

Son derece şanslı bir yıldalar, her yönden fırsatları değerlendirmeleri gerekecektir. Önlerindeki tek engel iç dünyalarındaki motivasyon eksikliği olabilir. Duygusal dengelerini korudukları sürece başarılı olabilirler. Sosyal çevrelerinde pozitif değişimler meydana gelebilir ve kariyerlerine daha emin bir şekilde devam edebilir. Oldukça hareketli bir yılla karşı karşıya kalacaklarda diyebilirim. Uyum sağladıkları sürece kazançlı çıkacaklardır.

2022 Güneş Tutulmaları

30 Nisan 2022 Boğa Burcu

25 Ekim 2022 Akrep burcu

2022 Ay Tutulmaları

16 Mayıs 2022 Akrep Burcu

08 Kasım 2022 Boğa Burcu


“Yazıların Tüm Hakları Saklıdır”

Murat KOYUN